Pasaulio taurės etapas Italijoje (2019m. birželis,"64" šaškės)

Informacija-statistika; Dalyvio įspūdžiai; Reportažai iš varžybų;
Skelbti atsakymą
Vaidas Puočiauskas
Pranešimai: 41
Užsiregistravo: 2019 Rgp 04 Sek 17:21

Pasaulio taurės etapas Italijoje (2019m. birželis,"64" šaškės)

Standartinė Vaidas Puočiauskas » 2019 Rgp 08 Ket 13:19

Vietoj įžangos
-------------------

Šie metai mūsų klubo atstovui, tarptautiniam didmeistriui A.Domčevui, prasidėjo labai sėkmingai: jis tapo Lietuvos čempionu ir "64", ir"100" šaškėse....

Gegužės mėnesį stipriame tarptautiniame turnyre Ispanijoje, kur buvo net 120 dalyvių, Aleksejų teaplenkė tik 3 daugkartiniai pasaulio čempionai, todėl ten pasiektą rezultatą (4 vieta) galima vertinti kaip dar vieną puikų pasirodymą.

Ir štai dar viena džiugi naujiena mūsų klubui: A. Domčevas ką tik sėkmingai sužaidė ("64" šaškės) pasaulio taurės etape Italijoje.

Pateikiame paties A.Domčevo reportažą iš šių varžybų:

Atostogos Riminyje


Tapus 2019 m. Lietuvos paprastųjų šaškių čempionu (tarp kitko, 2019 m. Lietuvos šimtalangių šaškių čempionu irgi!), aš nusprendžiau sudalyvauti kokiame nors tarptautiniame turnyre ant mažos lentos. Pasirinktas buvo itališkas Rimini - Pasaulio taurės etapas. Tam buvo daug argumentų - patogus turnyro pravedimo laikas birželį (galima paimti atostogas darbe), geri orai Italijoje šiuo metų laiku, na ir svarbiausia - Adrijos jūra Riminyje. Ką besakykit, bet jūra žmogų užkeri, ja galima žavėtis ir grožėtis visada.
Rimini - tai praktiškai viena ištisinė turistinė zona, visa ilgos pakrantės teritorija - tai nesibaigiantys hoteliai, viešbučiai, apartamentai ir kitas privatus sektorius. Konkurencija didžiulė, bet susidaro įspūdis kad visi užpildyti. Turistų labai daug. O iš kur daugiausia? Teisingai, iš Rusijos, kaip ir visur. Jaunos, įsimylėjusios porelės, tokios pat porelės, bet jau su atžala arba dviem, būna variantas, kad dar močiutė „apkrovai“.

Varžybų dalyviai gyveno ir žaidė nedideliame jaukiame šeimyniniame viešbutyje „Trinidad“. Vienas iš šitos šeimyninės „mafijos“ - Roberto. Jis neblogai kalba rusiškai, labai atidus ir paslaugus, todėl jokių problemų nekildavo. Bet vadovauja jų šeimos biznyje jo mama ir ypač jo vyresnė sesuo,- ir Roberto dažnai tapdavo „berniuku atnešk-paduok“. Taip, Italijoje matriarchatas, tai nėra paslaptis!

Leisti laisvą laiką (jeigu, aišku, jūs jį turite) galima įvairiai. Galima organizuoti sau turistinį maratoną po Italiją ir aplankyti Boloniją, Florenciją, Veneciją ar net Romą ir Vatikaną, galima prasiblaškyti iki San-Marino (šita seniausia pasaulyje respublika nuo Riminio yra „ranka pasiekiama“), o galima visą laiką degintis paplūdimyje. Jūra Riminyje šilta ir pakankamai rami. Man, užaugusiam Pabaltijyje, tokia palaima yra gana nuobodoka. Va Palangoj vasarą vanduo nešiltesnis nei 18 laipsnių ir vos ne kiekvieną dieną bangos, o gal ir audra. Sutikit - tonizuoja! Bet tai, aišku, juokas, maudytis Riminyje - tikras malonumas.

Visą savaitę kol vyko turnyras laikėsi stiprus karštis, visas dienas termometras stabiliai rodydavo daugiau nei 30 laipsnių! Bet kas patiko - Riminyje labai daug „žalių juostų“ (parkų, skverų), kur senų medžių šešėlyje kaitra visai nejaučiama.

Garsus Italijos kino režisierius Federikas Fellinis gimė Riminyje. Miestas didžiuojasi tuo. Riminio oro uostas turi Fellinio vardą, taip pat jo garbei pavadinta graži aikštė prie krantinės šalia žinomo Grand-Hotelio. Kino režisierius dievino savo gimtinę ir kiekvieną vasarą lankėsi Riminyje. O Grand-Hotelyje jam visada buvo užrezervuotas liuksas! Na ką gi, kaip pasakė kitas žinomas kino režisierius - Nikita Michalkovas: “Pirmą gyvenimo pusę tu garsini savo vardą, o antrą gyvenimo pusę tavo vardas garsina tave!”


O dabar pereisim prie turnyrinių reikalų. Į varžybas atvyko nedaug dalyvių - 16, bet jie atstovavo ne tokiam jau mažam šalių skaičiui - 7 (Rusija, Ukraina, Kazachstanas, Armėnija, Latvija, Lietuva, Malta). Varžybų programoje buvo 3 turnyrai - žaibas, greitosios ir klasika. Žaibas ir klasika vyko pagal „64“ paprastųjų šaškių versiją, greitosios - pagal „64“ braziliškų šaškių versiją. Žaibo turnyrą aš laimėjau su rezultatu 13 taškų iš 14 galimų (lygiąsias su manim pasiekė Antonas Smirnovas), greitųjų turnyrą aš iš vis laimėjau su šimtaprocentiniu rezultatu. O štai klasikoje intriga laikėsi iki paskutinio rato, iki paskutinės partijos. Prisidėjau prie to ir aš pats, padaręs pirmame rate lygiąsias su jauna ir perspektyvia Svetlana Strelcova iš Sankt-Peterburgo. Ji verta pagyrimo už puikų žaidimą prieš mane ir rezultatas buvo dėsningas ir pelnytas. O štai Dmitrijus Melnikovas taškų nepraradinėjo ir tvarkėsi su visais kaip virėjas su bulve. Laimėjus prieš jį 4 rate, aš „grįžau į liaudį“, bet 5 rate patyręs Olegas Šapunovas iš Charkovo „išsilaikė“ su manim ir neleido man atitrūkti nuo Melnikovo. Viskas turėjo išsispręsti paskutinėse dviejuose ratuose ir labai tikėtinai atrodė 1-2 vietos dalybos, o tada viską nulems Jo Didenybė Koeficientas. Taip ir atsitiko - ir aš, ir Dmitrijus pelnėme pergales ir 6, ir 7 rate ir finišavome su 12 taškų iš 14 galimų rezultatu. Kaip paaiškėjo vėliau - pirmos vietos likimą nusprendė paskutinio rato susitikimas A.Kovtunas - N.Alaverdianas. Kazachstano žaidėjas buvo Melnikovo koeficientu, o Armėnijos - mano. Pirmoji jų mikromačo partija baigėsi lygiom, o antroje Nšanas gavo lengvai laimėtą poziciją. Jeigu jis būtų sugebėjęs laimėti - pirma vieta būtų mano. Bet sekė eilė armėno neįsivaizduojamų ėjimų, po kurių kazachstanietis net laimėjo. O tai reiškė, kad turnyro nugalėtoju tampa Dmitrijus Melnikovas. Sveikinu jį! Kovojo, „nesubyrėjo“ po pralošimo prieš mane ir buvo Ponios Fortūnos apdovanotas.

Turnyre puikiai teisėjavo tarptautinė arbitrė Antonina Langina. Nebuvo ne tai kad nė vieno konflikto, bet net nesimatė jo užuomazgų. Uždaryme beveik visi dalyviai nuo Tarptautinės šaškių federacijos gavo diplomus ir apdovanojimus, kuriuos įteikinėjo jos prezidentas Vladimiras Langinas.

Didelis ačiū už turnyrą, tikiuosi kad jis bus vykdomas ir toliau. Šaškininkai (Lietuvos, ir ne tik!) atvažiuokite į Riminį, ten tikrai puiku!

Ir pabaigai, vyšnia ant torto - mažas, bet simpatiškas šaškių fragmentas.

Edijs Novickis - Aleksej Domčev 6 ratas (klasikinė programa)
Po labai įdomios kovos partijoje, kurioje juodi subtiliai peržaidė varžovą, nubaudę jį už perteklinį agresyvumą, gavosi tokia pozicija:
domcevo-italija.png
domcevo-italija.png (3.63 KiB) Peržiūrėta 2542 karus(ų)

18.ef4. Geriausias šansas, 18.cb4 pralaimi paprasčiau - 18...cd6 19.ef4 ef6 20.ab6 c:a7 21.bc5 d:b4 22.a:c5 ab6!!x. Dabar gi 18...cd6 nelaimi dėl 19.ab4!! c:a3 20.ab6=. Bet aš numačiau kai ką kitą! 18...ed4! 19.c:e5 hg5 20.f:h6 cb6 21.a:c7 b:h2. Paaiškėja, kad po 22.hg7 seka "atmetimas" ir "atkirtimas pagal dvikelį": 22...ef6! 23.g:e5 cd4! 24.e:c3 hg1x. O ką jei prieliminariai atiduoti šaškę "а3"? 22.ab4 c:a3 23.hg7 ef6! 24.g:e5 hg1 25.ef6 (25.ed6 gc5! 26.d:b4 a:c5 su opozicija 1x1) 25...gc5! ir vienos ar kitos versijos "kryžkelė" neišvengiama - Edijs pasidavė. Etiudas praktiniame žaidime

Skelbti atsakymą