2019 m. komandinis (klasika)

Statistika, atsiliepimai, partijų fragmentai...
Skelbti atsakymą
Vaidas Puočiauskas
Pranešimai: 41
Užsiregistravo: 2019 Rgp 04 Sek 17:21

2019 m. komandinis (klasika)

Standartinė Vaidas Puočiauskas » 2019 Lap 21 Ket 12:06

Kuo džiaugtis (lyginant su netolima praeitimi):

1. Paskutiniaisiais metais skaičius klubinių komandų, norinčių dalyvauti čempionate, didėja. Praeitais metais jų buvo net 22. Tiesa, neaišku, ar pavyks šį rekordą pakartoti (ar net viršyti) šiais metais. Iš kitos pusės, esant dar didesniam skaičiui, iškiltų techninės problemos, kur jas visas sutalpinti,- taigi šia prasme kažką dar gerinti nebėra prasmės.

2. Varžybų reglamentas aiškus iš anksto, nebereikia dėl jo diskutuoti ir, atvažiavus į varžybas, skirti tam tam brangų laiką.

3. Tvarkaraštis skelbiamas iš anksto. Tai irgi sveikintinas dalykas.


4. Pavyko pasiekti , kad paraiškos dalyvavimui būtų pateikiamos laiku ir pagaliau (ko nebuvo anksčiau) iš anksto matome paskelbtas komandų sudėtis. Puiku!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pririnkus kitoms komandoms pajėgių užsieniečių, mūsų klubui šiais metais kovoti dėl prizinės vietos bus sunku. Juo labiau, kad žaisime dar ir ne stipriausios sudėties (nebus Domčevo), o pirma vieta jau lyg ir aiški iš anksto (skiriama „Vitražui“).

Bet dėl to nepergyvenu, nes titulų mūsų komanda turi užtektinai. Nebūnant pagrindiniais favoritais, žaisti savotiškai net įdomiau: pralošęs mažiau pergyveni, išlošęs labiau džiaugiesi...

Tiesa, jau iš daug ko girdėjau, kad užsieniečių skaičių komandoje bent jau pirmai pradžiai reikėtų sumažint iki 1. O dabar išsakysiu šiuo klausimu savo asmeninę nuomonę.

Neturiu kažkokių asmeninių pretenzijų atvykstantiems žaidėjams iš kitų šalių. Netgi priešingai: pvz., mane sieja puikūs asmeniniai santykiai su meistru iš Peterburgo A.Napreenkovu, nes esame seni draugai dar nuo jaunystės laikų, simpatizuoju meistrui iš Latvijos Jurkurens, kuris senai jau tapęs „savu“ ,nes žaidžia Lietuvos turnyruose nuo labai senų laikų, patinka man ir didmeistris iš Maskvos A.Kalačnikov, nes randu su juo bendrą šneką, man jis artimas savo mentalitetu, ir t.t. ir pan.

Nepaisant to, pats faktas, kad komandose yra žaidėjai-užsieniečiai man nepatinka. Jie turi žaisti, mano supratimu, ne Lietuvos čempionate, o kitokio pobūdžio turnyruose.

Grįžtu prie pačios problemos. Kodėl man nepatinka užsieniečiai Lietuvos komandiniame čempionate ? Atsakysiu :

1. Kai kurie Lietuvos stiprūs žaidėjai netenka galimybės žaisti šiame čempionate. Už silpną komandą jie žaisti nenori, nes, būdami asmeniškai stipriais žaidėjais, nori bandyti pakovoti dėl aukštesnių komandinių pozicijų... Už stiprią komandą jie žaisti negali, nes isšstumiami žaidėjų iš užsienio.

2. Man nesižiūri (nors tu ką daryk :D ), kai skelbiama ar rašoma ( o gali būti tas net ir neskelbiama bei nerašoma, bet esmė tai nesikeičia) :

a) Lietuvos komandinio čempionato nugalėtojais tapo:
; ....; Baltarusijos atstovas....; Baltarusijos atstovas ...; ;..........................;

b) Lietuvos komandiniame čempionate prizininkais tapo komanda, kurią sudarė:
: ...; ...; Latvijos atstovas...... ; Rusijos atstovas...; ......;

Žiūrint į komandas –prizininkes, tada kyla natūralus klausimas:
Čia Lietuvos čempionatas ar Europos ar ....?

3. Yra oponentų, kurie teigia: "kaip gerai, juk čia atvažiuoja tokie stiprūs žaidėjai.. Juk tik svajonė su jais pažaisti...".

Komentaras: gal kažkam ir svajonė, bet bent man tai tikrai ne, nes mūsų "lietuviški" didmeistriai jau įrodė pasauliui , kad yra iš principo ne ką prastesni... Bet tiek to... Gal pažiūrėkim atidžiau į tą galimą tokių „svajotojų“ sąrašą. Galima pasamprotauti:

a) komandų, kuriose yra užsieniečiai, žaidėjai prieš savus nežaidžia,-taigi jie iš tokių „svajojančių“ sąrašo iškrenta...

b) pagrindiniai konkurentai irgi iš tokio sąrašo iškrenta, nes jiems sportine prasme geriau kad tų užsieniečių nebūtų ... :)

c) na o likusieji tai ir sužaisti nelabai gauna, nes su lyderiaujančiomis komandomis paprastai net ir nesužaidžia ... O jei netyčia vienas-kitas ir sužaidžia, tai , norint tobulėti ,“ gaunant pamokų“, jiems užtektų žaidimo ir su vietiniais stipresniais ...

Taigi ir belieka balsuotojų sąraše „už žaidėjus iš užsienio" praktiškai tik tie, kurie patys tuos užsieniečius ir rinko...

4. Į S. Smaidrio, pririnkusio "baltarusišką desantą", mintį , kad taip treniruojame Lietuvos žaidėjus, atsakau su jumoru.

Į klausimą : „Ką mes labiau treniruojame,- savus ar svetimus ?“ atsakau , kad labiau treniruojame svetimus ... :D .

5. Na ir sportinė intriga beveik išnyko: kažkas turi atsitikti „vau“, kad „Vitražas“, prisirinkęs baltarusių, netaptų čempionais...

Pridursiu (beveik rimtai ): įtariu, kad „Riešutas“, ko gero , ir vėl, kaip ir praeitais kartais, to net ir nenorėdamas, padės jiems tapti čempionais... . :D
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pabaigai:
Jei jau norim pajėgių žaidėjų-užsieniečių, tai organizuokim, pvz., , Pabaltijo ir Baltarusijos komandinį čempionatą, darykim tarptautinius turnyrus ir kvieskim užsieniečius juose dalyvauti (pasigendu aš, pvz,. stiprių žaidėjų iš užsienio J.Kulikausko memoriale) .


Su jumoru:

Gal verta daryti atskirą stipriausių ( pvz., 6) grynai lietuviškų (turiu omeny ne tautybę, o Lietuvos pilietybę) komandų čempionatą ? Tada ir išsiaiškintumėm, kas yra tikras Lietuvos čempionas... ... Hmmm ... Bet kas apsiims tokio pobūdžio varžybas organizuoti? :D
Paskutinį kartą redagavo Vaidas Puočiauskas 2019 Lap 21 Ket 22:49, redaguota 8 kartą(us).

j.statkevicius
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2019 Rgp 25 Sek 17:26

Re: 2019m. komandinis (klasika)

Standartinė j.statkevicius » 2019 Lap 21 Ket 17:14

ką čia ir bepridursi ....... [[ viskas parašyta ]]

*** Tobulintų dalykų tikrai yra ** , -- po susitikimo su G.Nausėda pasakė generalinis prokuroras Pašilis , kuris paaukštino savo dukros krikštatėvį . [[ 2019 m. birželio 19 d. Liet. Rytas ]] .--

*** Srities išmanymas daugeliu atvejų yra saugiklis nepadaryti ko nors neišmanaus *** . --- taip kalbėjo Aplinkos ministras K.Mažeika .. 2019 m. balandžio 12 d. Liet. Rytas .

Skelbti atsakymą